Quick Links

Skip to main content Skip to navigation

Main Navigation

Top

Athletics

Home > breadcrumbs: High School > breadcrumbs: Athletics >

Working...

Ajax Loading Image

 

Fall Sports Schedules

CROSS COUNTRY

9-1

Fri

Cambridge Invite

10:30

9-7

Thu

Chase County Invite

4:30

9-14

Thur

McCook Invite

5:00

9-21

Thur

Dundy County Invite

5:00

9-25

Mon

UNK Invite

3:00

9-28

Thur

Gothenburg Invite

4:00

10-5

Thur

RPAC @ Bertrand

4:00

10-12

Thu

District Meet

TBA

10-20

Fri

State Meet (Kearney)

TBA

VOLLEYBALL

8-25

Fri

@ Arapahoe

5:00

8-31

Thur

Tri. @ Arapahoe (Arap & DC)

6:00

9-5

Tue

Tri. @ Trenton (Wallace & PC)

5:00

9-9

Sat

Hitchcock Co. Invite

9:00

 

 

Pool A Trenton, Pool B Culbertson

 

9-12

Tue

vs. May-Hay in Hayes Center

5:00

9-14

Thu

@ Med. Valley

5:00

9-19

Tue

@ Southwest

5:00

9-22

Fri

@ Wallace

4:00

9-23

Sat

Arapahoe JV Tourney

10:00

9-29

Fri

vs. Eustis Farnam

4:00

9-30

Sat

Dundy Co. Tourney (Varsity)

10:00

10-2

Mon

@ McCook 9th

6:30

10-3

Tue

Quad @ Goodland

4:30

10-6

Fri

vs. Loomis

4:00

10-10

Tue

@ Cambridge

6:00

10-16

Mon

RPAC Tourney (1st/2nd Seed Sites)

TBA

10-17

Tue

RPAC Tourney@ MCC

TBA

10-19

Thu

vs. Wauneta-Palisade

4:30

10-24

Tue

@ Maywood-Hayes Center (HC)

5:00

10-30

M

Sub-Districts

TBA

10-31

Tue

Sub-Districts

TBA

11-2

Thu

Sub-Districts

TBA

Nov. 9-11

Th-Sa

@ Lincoln

TBA

 

VARSITY FOOTBALL

8-24

Thu

@ Dalton-Leyton

6:00

9-1

Fri

vs. Atwood, KS

7:00

9-8

Fri

vs. Maxwell

7:00

9-22

Fri

@ Wallace

7:00

9-29

Thu

vs. Eustis-Farnam

7:00

10-6

Fri

vs. Loomis

7:00

10-13

Fri

@ Arapahoe

3:00

10-19

Fri

vs. Wauneta-Palisade

7:00

10-26

Thu

1st Rd Playoffs

TBA

JV FOOTBALL

9-5

Tue

@ Med. Valley

5:00

9-11

Mon

vs. Atwood

5:30

9-18

Mon

vs. DCS

5:30

10-2

Mon

@ Southwest
CANCELLED

5:00

10-9

Mon

vs. Wauneta-Palisade

5:00

 

JUNIOR HIGH WRESTLING

11-3

Fri

@ DCS

2:30

11-6

Mon

@ Hershey

2:00

11-13

Mon

@ NP St. Pat’s

4:00

11-17

Fri

@ Med. Valley

1:00

11-21

Tue

@ Cambridge

1:00

JUNIOR HIGH FOOTBALL

9-7

Thur

@ Maywood

3:00

9-14

Thur

vs.  DCS

4:30

9-21

Thur

vs. Med. Valley

3:00

9-28

Thur

@ Southwest

3:00

10-5

Thur

vs. Wauneta-Pal.

4:00

10-12

Thur

@ Wallace

4:00

 

JUNIOR HIGH VOLLEYBALL

9-5

Tue

vs. Chase Co. 7th

5:30

9-7

Thur

@ May-Hay

1:00

9-14

Thur

vs. DCS

4:00

9-19

Tue

vs. McCook St. Pat’s

2:00

9-21

Thur

vs. Med. Valley

2:00

9-28

Thur

@ Southwest

2:30

10-5

Thur

vs. Wauneta-Pal.

2:30

10-9

Mon

Hitchcock Co. Trny

2:00

10-12

Thur

@ Wallace

2:00

Back To Top